Dziś postaram się opisać co to dokładnie jest karta ACSI, ile kosztuje, jak jej używać i ile możemy dzięki niej zyskać. Podsumowując: wszystko co chcielibyście wiedzieć na temat karty ACSI, zebrane w jednym miejscu!
Spis treści
W poprzednim wpisie -> Jak obniżyć cenę wyjazdu na kamping? – www.campeggiAmo.eu podrzuciłam parę konkretnych porad na temat organizowania niedrogich wakacji na kampingu. Jest sporo tricków aby obniżyć cenę wyjazdu, a największe znaczenie w przypadku południa Europy ma termin wyjazdu. Samo przesunięcie terminu o tydzień lub dwa potrafi znacząco zmienić cenę. Z uwagi że dodatkowy rabat możemy najłatwiej uzyskać używając właśnie karty ACSI, postanowiłam szczegółowa ją opisać.

Co nam daje karta ACSI? Gdzie użyjemy karty ACSI?
Kampingi posiadające w swojej ofercie zniżkę na kartę rozmieszczone są w całej Europie, także w Polsce! Miejscówek możecie więc szukać od Portugalii do Finlandii oraz od Gracji do Norwegii, czyli w praktycznie wszystkich europejskich krajach.
Gdzie wyszukiwać kampingi honorujące kartę ACSI?
Przed zakupem karty ACSI
Kampingi wyszukiwać można na kilka sposobów. Nie posiadając jeszcze karty, orientując się dopiero czy wybierzemy satysfakcjonujący nas kamping aby zamówienie karty się opłacało mamy do wyboru dwie strony internetowe. Po polsku wyszukiwać możemy za pomocą:
ACSI Eurocampings – Znajdź i zarezerwuj idealny kemping w Europie!
Klikając na dany kamping możemy przeczytać krótki opis, przejrzeć dostępne udogodnienia i zakwaterowania, poczytać opinie. Ponieważ mamy tez możliwość dość dokładnego filtrowania po szczegółowych kryteriach, z czego dość często osobiście korzystam, strona może nam służyć jeszcze przed jej zakupem. Widzimy też czy kamping rzeczywiście po okazaniu ważnej karty udzieli na zniżki. Czy jedynie zrzeszony jest w AUTO CAMPER SERVICE INTERNATIONAL (ACSI) i przechodzi w coroczne inspekcje. Przez stronę ta mamy też możliwość bezpośredniej rezerwacji zakwaterowania na niektórych kampingach.
Druga stroną internetową jest:
CampingCard ACSI | Inexpensive camping in the low season
Jej zaletą jest możliwość sprawdzenia jaką konkretnie kwotę zapłacimy na danym kampingu za dobę oraz w jakich terminach karta obowiązuje. Strona dostępna jest kilku wersjach językowych, jednak nie w polskiej. Podobnie jak na poprzedniej mamy możliwość dokładnego filtrowania, łącznie z kryterium cenowym i opcją dzieci gratis (niestety jedynie do 5 roku życia). Filtrowanie obejmuje tak różnorodne kryteria jak na przykład:
- ścieżki rowerowe rozpoczynające się przy kampingu
- przynajmniej 80% pokrycie kampingu siecią WI-FI
- wyposażenie kampingu w kryty basen
- kampingi dla naturystów
- kampingi otwarte zimą
- kampingi z dostępem do transportu publicznego
POsiadając już kartę ACSI
Wykupując kartę otrzymujemy książkowy katalog w komplecie. W katalogu dostępne są podobne informacje do tych na stronie campingcard.co.uk.

Jest też opcja wykupienia dostępu do aplikacji i korzystania z elektronicznej wersji karty. Cała aplikacja opisana została tutaj:
Aplikacja ACSI Kempingi Europa | Najłatwiejsza aplikacja o kempingach w Europie
Przy użyciu aplikacji możemy wyszukiwać kampingi w pobliżu miejsca, w którym aktualnie się znajdujemy i jest opcja zarezerwowania miejsca. Mamy także możliwość tworzenia listy ulubionych miejsc, można więc przejrzeć aplikację na spokojnie w domu, a w podróży wyszukiwać już z zawężonej przez nas listy. Co do opłat, to o tym później, ale w aplikacji jest możliwość wykupienia abonamentów czasowych lub pakietów na dany kraj.

Karta ACSI, ile za nią zapłacimy?
Oficjalna cena karty ważnej na rok 2025 plus książkowego przewodnika to 22e. Można ją także nabyć na popularnym portalu aukcyjnym za 85-100 zł.
Dostęp do aplikacji, kupując subskrypcję czasową (w roku 2025) to koszt:
- na 1 miesiąc: 1.99E
- na 3 miesiące: 4.99E
- na rok: 9.99E
Link do zakupu karty: ACSI Webshop | Inexpensive camping in the low season
Link do zakupu aplikacji: Aplikacja ACSI Kempingi Europa | Najłatwiejsza aplikacja o kempingach w Europie
Ile zapłacimy na nocleg z kartą ACSI? Do czego nas uprawnia karta ACSI?
Korzystając z karty i wybierając kamping sprawdzamy w której kategorii cenowej się on znajduje, do wyboru jest nocleg w cenie: 13, 15, 17, 19, 21, 23, 25 lub 27e za dobę. Niektóre miejsca (oznaczone ikoną dzieci trzymających się za ręce) dają też możliwość pobytu do 3 dzieci do 5 roku życia GRATIS. W cenie podanej przez kamping (między 13 a 27e) mamy prawo do zakwaterowania na dobę:
- 2 osób dorosłych (plus ew 3 dzieci do 5 roku życia)
- na parceli w typie standard
- z namiotem/namiotem dachowym, przyczepą lub camperem
- z samochodem lub motocyklem
- dostępem do prądu
- z dostępem do ciepłego prysznica
- z psem
Jeśli mamy potrzebę zameldowania dodatkowych osób, to po prostu zgłaszamy to w recepcji i uiszczany dodatkową opłatę zgodą z cennikiem campingowym. Oszczędzamy do 60%, względem standardowych cen.
Podsumowanie: czy karta ASCI jest pomocna?
W podsumowaniu szczerze mogę napisać, że posiadanie karty jest bardzo opłacalne, pod warunkiem że planujemy podróżowanie we wczesnym lub późnym sezonie. Nie są to jednak daty jedynie typowo wiosenne lub jesienne. Możemy skorzystać na przykład ze zniżki na włoskim campingu w pierwszym tygodniu lipca! I to płacąc jednocześnie duuuzo mniej niż w ty samy terminie, na kampingu który zniżek takich nie posiada w swojej ofercie.
Jednak z minusów, które są jedynie zasłyszane: podobno zdarza się w niektórych miejscach, że po okazaniu karty otrzymujemy do woboru jedynie wyznaczone ściśle określone miejsca opisywane jako gorsze. Uważam że takie sytuacje powinny być zgłaszane do ACSI. Może warto też przed przyjazdem napisać krótkiego maila do recepcji kampingowej z zapytaniem o dostępność parceli w naszym terminie i informacją że chcielibyśmy skorzystać z karty ACSI. Jest wówczas szansa na zadanie bezpośredniego pytania czy będziemy mogli dowolnie wybrać parcelę wśród wolnych na ten moment.
Bardzo pomocna jest też sama wyszukiwarka. Pozwala mocno zawęzić kryteria, co ułatwia szybkie znalezienie kampingu dokładnie odpowiadającego naszym wymaganiom.
Chętnie dowiem się jakie macie doświadczenia z kartą ACSI. Korzystacie? Polecacie? A może natrafiliście na jakieś problemy lub niemiłe sytuacje?